Registr mikročipů

Vyhledejte čip v naší databázi

Zaregistrujte si zdarma čip vašeho domácího mazlíčka

FAQ

Jak elektronická identifikace funguje?

Elektronická identifikace a registrace tvoří celek, který umožní vypátrat majitele zvířete. Koncepci tvoří aplikovaný mikročip v podkoží zvířete, čtečka mikročipů, která zjistí číslo mikročipu a databáze mikočipů, kde se po zadání čísla mikročipu odhalí majitel zvířete.

Co je to ISO mikročip?

ISO mikročip má jedinečný číselný kód, který sestává z 15 číslic. Naše mikročipy splňují standardy ISO 11784 (struktura kódu) a ISO 11785 (technický koncept). Identifikační kód začíná trojčíslým, které udává kód výrobce. V případě našich mikročipů je to kód „967“. Následujících 12 číslic udává vlastní kód mikročipu. Číslo mikročipu nelze změnit, kopírovat ani jinak upravovat a tak je zaručena jeho jedinečnost a vyloučena zaměnitelnost čipovaných zvířat. Běžný mikročip má rozměry 2x12 mm, mikročip pro extra malá zvířata (malá plemena psů, myši, papoušky, želvy, atd.) 1,4x8,5 mm a mikročip pro koně a velká zvířata 3x15 mm. Tělo mikročipu je tvořeno kapslí z bioskla. Její povrch je pokryt parylenem (směsí polymerů s adhezními vlastnostmi), která zajištuje minimální pohyb mikročipu v podkoží.

Co znamenají standardy ISO?

ISO ( International Organization for Standardizatio ) je Mezinárodní organizace pro normalizaci. Tato organizace stanovuje mezinárodní technické standardy pro různé typy výrobků. V případě mikročipů se jedná o to, že každý ISO (FDX-B) mikročip musí být způsobilý k přečtení jakoukoliv ISO čtečkou mikročipů bez ohledu na její značku. Naše čtečky dokonce umožňují i přečtení mikročipů, které normy ISO nesplňují a to např. mikročipu FDX-A používáné v USA a v Jižní Americe.

Jaká zvířata mohou být očipována mikročipem?

Všechny druhy a všechna plemena zvířat mohou být označena mikročipem. Vzhledem k velikosti zvířete doporučujeme volit i velikost mikročipu.

Je čipování psů povinné?

Povinné čipování psů je již nyní v platnosti v některých větších městech. Zákon o zavedení plošného čipování psů je zatím připravován. Pokud chcete se svým psem vycestovat do zahraničí, musí mít mikročip nebo tetování.