Registr mikročipů

Vyhledejte čip v naší databázi

Zaregistrujte si zdarma čip vašeho domácího mazlíčka

Elektronická evidence zvířat

Základním významem elektronické identifikace zvířat je co nejsnadnější a nejrychlejší dohledání majitele zvířete, které bylo ztraceno, případně odcizeno. Každý mikročip má své jedinečné identifikační číslo a může být snadno aplikován pod kůži zvířete. Mikročip je sám o sobě neaktivní částice velikosti zrnka rýže, která pasivně leží v podkoží. Teprve po vyslání rádiového signálu od čtečky odpovídá mikročip vysláním svého kódu zpět ke čtečce. Nutno zdůraznit, že samotná aplikace nemá žádný význam pro nalezení zvířete. Teprve po zaregistrování čísla mikročipu spolu s údaji o majiteli zvířete do příslušného registru mikročipů získává jeho aplikace svůj smysl. Na čtečce mikročipů se zobrazuje pouze číslo mikročipu a to samo o sobě nemá žádnou vypovídající hodnotu o majiteli zvířete, pokud mikročip není registrován.

V dnešní době je každý veterinář, psí útulek, popř. městká policie vybavena čtečkou mikročipů. Když je vaše zvíře nalezeno a přivezeno k některé z těchto institucí, prostřednictvím databáze mikročipů bude vyhledán jeho majitel a následně kontaktován. Naše internetová databáze je přístupná 365 dní v roce, 24 hodin denně. Získáte vlastní přihlašovací údaje a vámi zadaná čísla mikročipů a kontaktní údaje můžete kdykoliv upravovat. Je to velmi důležité např. při stěhování nebo změně majitele zvířete. Pouze aktuální kontaktní údaje majitele zvířete dokáží včas a spolehlivě pomoci k navrácení zvířet do svého domova.

Naše mikročipy mohou být použity pro všechna zvířata. Běžně se používají pro psy, kočky, fretky, koně, ale také pro myši, potkany, pštrosy, exotická a terarijní zvířata, ovce, želvy, prasata, papoušky, ryby, atd…